Tapflo
NA STIAHNUTIE

Prípadové štúdie

Jedným z najväčších problémov objemových čerpadiel je kolísanie tlaku na výtlačnej strane.

V závislosti od princípu fungovania sú tieto účinky väčšie alebo menšie, ale vždy sú prítomné.

To často predstavuje problém pre koncových používateľov. Tieto pulzácie môžu byť nielen škodlivé pre čerpaný produkt, ale aj mimoriadne zaťažujúce pre inštalované zariadenie.

V závislosti od intenzity môže dochádzať k búchaniu alebo vibráciám potrubie a hadíc.

Tieto pulzácie poškodzujú najmä všetky nadväzujúce snímače, ako sú snímače tlaku alebo prietoku. Komplikujú tiež opakovateľný proces dávkovania a plnenia.

Aktívny tlmič pulzácie Tapflo DT

S tlmičom pulzácie DT môžeme ponúknuť vhodné riešenie uvedených problémov.

Tieto tlmiče sú optimalizované na použitie so vzduchovými membránovými čerpadlami Tapflo a prestavujú najúčinnejší a najjednoduchší spôsob eliminácie kolísania tlaku na tlakovej strane čerpadla.

Vďaka „inline“ konštrukcii je možné čerpať kvapalinu bez dodatočnej straty tlaku, smyku a poškodenia produktu. To je rozhodujúca výhoda najmä pri kvapalinách citlivých na pomer, viskóznych kvapalinách alebo kvapalinách s vysokou koncentráciou pevných látok. Treba poznamenať, že znížené kolísanie tlaku znižuje tlakové straty v potrubí, čím sa zvyšuje rýchlosť dodávky.

Pulzácia vo vašom procese? Nie s nami

“Aktívny tlmič pulzácie” – Tlmič pulzácie Tapflo aktívne spolupracuje s pulzujúcim prúdom čerpanej kvapaliny. Vďaka prívodu stlačeného vzduchu, ktorý sa odoberá o vstupu vzduchu do čerpadla, má tlmič pulzácie rovnaký tlak ako čerpadlo. Ak tlak v potrubí medzi jednotlivými zdvihmi čerpadla klesne, klapka dodá čerpanej kvapaline dodatočný tlak. Tým znižuje alebo zabraňuje pulzácii.

Okrem toho sa tlmič pulzácií štandardne prispôsobuje meniacim sa podmienkam dodávky alebo čerpaného média.

Pulzácia vo vašom procese? Nie s namiESS

Veľmi vysoká priorita sa pripisuje aj ochrane drahých a krehkých prístrojov inštalovaných v moderných potrubiach a prívodoch. Použitie tlmiča pulzácie Tapflo často umožňuje použitie prietokomera a jeho správnu funkciu.

Materiály a aplikácie

Spoločnosť Tapflo vyrába bez údržbové tlmiče pulzácie z plastov PE a PTFE, ako aj z nehrdzavejúcej ocele, leštenej nehrdzavejúcej ocele a hliníka. Vysoko výkonné membrány z PTFE, EPDM, NBR a iných materiálov sa vyznačujú extrémne dlhou životnosťou vďaka sendvičovej konštrukcii a integrovanému kovovému jadru. Pre obzvlášť náročné aplikácie môže byť tlmič pulzácie vybavený aj systémom dvojitej membrány s bariérovou komorou na monitorovanie stavu membrány.

Tlmiče pulzácií sú k dispozícii aj v sanitárnom a vysokotlakom vyhotovení.

Súlad so smernicou ATEX 2014/34/EU dopĺňa rozsah použitia tlmičov pulzácie a rozširuje ho na takmer všetky priemyselné aplikácie.

Pulzácia vo vašom procese? Nie s nami

Potraviny, liečivá a kozmetika

Naše pulzačné tlmiče Tapflo z hygienického radu sa používajú v mnohých oblastiach potravinárskeho, kozmetického a farmaceutického priemyslu. Samozrejme, spĺňame všetky požadované európske a medzinárodné normy, ako napr. EN10204, FDA, EC 1935/2004, EC20/2011 a USP VI.

Konštrukcia nášho tlmiča pulzácií bez mŕtveho priestoru sa ľahko čistí pomocou CIP & SIP a je samospádová pre vertikálnu inštaláciu. Neostáva tak žiadny priestor pre zvyšky produktov a baktérie. Tlmič môže byť vybavený širokou škálou sanitárnych a aseptických prípojok, ako napr. tri-clampy, DIN 11851 alebo DIN 11864.

Chémia, povrchové technológie, čistenie odpadových vôd, keramika

Agresívne chemikálie, husté pasty alebo citlivé filtračné procesy. Bezpečné čerpanie, znížený výkon postreku, konzistentný výkon a kvalita povrchu sú len niektoré z argumentov v prospech tlmiča pulzácie Tapflo.

Tlačiarenský priemysel

Tu sa dajú zjednodušiť a optimalizovať náklady na konštantné a spoľahlivé zásobovanie farbami, nátermi a predúpravami za všetkých prevádzkových podmienok. V neposlednom rade to často urýchľuje proces a šetrí čas a náklady na výrobok.

Možno použiť pre všetky objemové čerpadlá!

Tlmiče pulzácie Tapflo sa používajú nielen pre membránové čerpadlá vlastnej výroby, ale môžu sa inštalovať aj do existujúcich systémov s čerpadlami od rôznych dodávateľov.

Podobne aj elektricky poháňané čerpadlá so silným pulzovaním, ako sú peristaltické čerpadlá, piestové čerpadlá a všetky ostatné pulzujúce čerpadlá, možno vylepšiť pomocou tlmiča pulzácie.

Zapojte a spusťte

Obzvlášť praktické a priestorovo úsporné sú integrované tlmiče pulzácii séria „Built on“ a TK. V tomto prípade je tlmič pulzácií už nainštalovaný na čerpadle.

Pulzácia vo vašom procese? Nie s nami