Tapflo
NA STIAHNUTIE

Prípadové štúdie

 

Kovové membránové čerpadlo pre chemický priemysel

Kovové membránové čerpadlo s ochranným systémom (sledovanie zlyhania membrány čerpadla), pneumatická cievka hadíc a cievka s uzemňovacím káblom, pripravené pre konečného zákazníka, spoločnosť špecializujúca sa na výrobu chemikálií a terminálové služby objemových kvapalín.

Táto prispôsobená mobilná čerpacia jednotka bola navrhnutá pre vykladanie cisterien a chemický prenos sirouhlíka. Aby sa znížili náklady na prepravu (z Európy do Austrálie), vojde sa táto jednotka na štandardnú paletu: je vybavená odpojiteľným držadlom, ako aj nasávacími a vypúšťacími ventilmi. Počas procesu návrhu sa tím Tapflo ETO (od návrhu po objednávku) zameral na jednoduché ovládanie a bezproblémovú prácu v nebezpečných zónach (ATEX), čo bolo dokonale splnené.

Čerpadlo samotné predstavuje svojou konštrukciou niekoľko bezpečnostných rysov. Predovšetkým je to antikorové oceľové čerpadlo klasifikované pre prostredie ATEX, čo znamená, že sa môže bezpečne používať v nebezpečnom priestore zóny 1 bez toho, aby hrozilo riziko vzniku potenciálnych zdrojov vznietenia. A čo viac, toto čerpadlo je vybavené dvojitým membránovým systémom. Ide o najsofistikovanejší systém, ktorý je možné prispôsobiť pre takmer všetky čerpadlá Tapflo AODD. Je plne pneumatické a klasifikované pre prostredie ATEX. Tento dvojitý membránový systém umožňuje zastaviť čerpadlo okamžite po prasknutí membrány, čím chráni vnútorné časti čerpadla a bráni tomu, aby sa čerpaný produkt vypustil do odpadu, ale taktiež chráni priestor okolo čerpadla pred znečistením.

Kovové membránové čerpadlo s ochranným systémom 

Ak potrebujete podobné riešenie alebo riešenie prispôsobené na mieru vašim špecifickým potrebám, kontaktujte nás na adrese tapflo@tapflo.sk

Na stiahnutie

Brožúry:
Vzduchomembránová čerpadla brožura CZ

Mobile solutions for pumps and systems ENĎalšej prípadové štúdie

CTH for the brewery industry

CTH D PRE NÁPOJOVÝ PRIEMYSEL

Čerpadlo CTH D zostavené na vozíku veľkosti M vybavené frekvenčným meničom a určené pre nápojový priemysel. Zákazník požadoval riešenie typu „zapoj a používaj" charakterizované nasledujúcimi vlastnosťami...

Viac