Tapflo
NA STIAHNUTIE

Prípadové štúdie

Vzduch-membránové čerpadlá Tapflo, kovová séria:

Kompaktná, hladká a jednoduchá konštrukcia je pre túto sériu spoločný. Počet dielov je znížený na nevyhnutné minimum. Hliníkové čerpadlá sa nachádzajú v oblastiach ako napr.:

  • Celulóza a papier (lepidlá, kremičitan sodný, farby a oxid titančitý, odber vzoriek)
  • lakovnícky priemysel (farby na báze vody a rozpúšťadiel, atramenty, laky, lepidlá, adhézne latky a rozpúšťadlá)
  • čistenie odpadových vôd

Tapflo AODD application

Membrány s dlhou životnosťou:

Membrány Tapflo majú kompozitnú konštrukciu, ktorá je vynikajúca na nepretržitú prevádzku v náročných podmienkach, s úplne hladkým povrchom v kontakte s kvapalinou. Výsledkom je konštrukcia, ktorá neprepúšťa a ľahko sa čistí. Sú k dispozícii z rôznych materiálov, napríklad EPDM, NBR, FKM, PTFE, PTFE TFM™ 1705b, aby vyhovovali akýmkoľvek požiadavkám. Naše membrány môžu dosiahnuť viac ako 80 000 000 cyklov.

Tapflo AODD application

Membrány z PTFE:

PTFE alebo PTFE TFM™ 1705b vrstva membrány vytvára uzavretý povrch pre kvapalinu. Integrované nosné jadro z ľahkého kovu a textilná výstuž spĺňajú vysoké požiadavky na pevnosť. Oba materiály majú hladký povrch, čo má za následok vynikajúci nelepivý povrch, ideálny pre farby, atramenty, pigmenty a lepidlá. Membrány z PTFE or PTFE TFM™ 1705b sa vyznačujú vynikajúcou mechanickou pevnosťou vďaka zníženej deformácii pri zaťažení a lepším vlastnostiam pri únave z ohybu. Vďaka nižšej pórovitosti a priepustnosti je ideálnou voľbou pre prenikavé kvapaliny, ako sú rozpúšťadlá.

Tapflo AODD application

Povlak PTFE:

Voliteľný PTFE povlak na hliníkových čerpadlách slúži ako nepriľnavý povrch ideálny pre lepidlá a adhézne látky. Poskytuje tiež dodatočnú čistiteľnosť, ktorá je žiaduca pričerpaní viacerých farieb, atramentov a pigmentov jedným čerpadlom.

Tapflo AODD application05

Kalolis:

Čerpadlá Tapflo pre kalolisové aplikácie sú kompaktné jednotky, ktoré možno namontovať priamo na filtračný lis. Konštrukcia a funkčnosť umožňujú používateľovi priame lisovanie kalov, a to až do tlaku 16 barov. Jednotka sa dodáva s vystužením krytu, externým zosilňovačom tlaku, ktorý môže dokonca zdvojnásobiť vstupný tlak a vysokotlakým vzduchovým ventilom.

Tapflo AODD installation